Google Classroom

Oddziały przedszkolne
Logowanie

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odkrywaj książki...


#SuperKoderzy w naszej szkole

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Fundacji Orange pod nazwą #SuperKoderzy, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Udział w nim stwarza możliwość rozwoju kreatywności oraz doskonalenia umiejętności logicznego myślenia i pracy w zespole. Podczas zajęć pozalekcyjnych, w których uczestniczą chętni uczniowie z klas IV, realizowana jest ścieżka Majsterkowicze 2.0.

Na początkowych zajęciach młodzi informatycy poznali podstawy języka i środowiska programowania Scratch. Rozpoczęli od pisania prostych skryptów, by w końcu zaimplementować w pełni funkcjonalne aplikacje.
Następnie, korzystając z Internetu, uczestnicy projektu pozyskali informacje o zastosowaniu robotów, podzespołów i czujników sterujących ich pracą, Wspólnie wyjaśniliśmy podstawowe pojęcia, takie jak: robot, maszyna, komputer. Później rozpakowaliśmy i zapoznaliśmy się z zawartością zestawu Lofi Robot.

Na zajęciach w listopadzie uczniowie poznali podstawowe „zmysły” robota, które są podobne do ludzkich i nazywa się je czujnikami. Przy pomocy odpowiedniej aplikacji młodzi informatycy sprawdzili poprawność podłączenia i działania czujników LOFI Robota. Wykorzystali w tym celu cztery czujniki: przycisk, potencjometr, czujnik światła oraz czujnik odległości. Po wykonaniu kilku praktycznych ćwiczeń,  poznali i zrozumieli możliwości wykorzystania „zmysłów” robota. Już niedługo rozpoczynamy budowę naszych robotów. Śrubokręty w dłonie i do pracy…

Nasze zajęcia zostały zgłoszone jako działania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2017r. i zostały uhonorowane dyplomem.

Więcej na stronie programu #SuperKoderzy - zapraszamy.

opr. Witold Muszyński

robotyka

robotyka

robotyka

robotyka

robotyka

robotyka

robotyka

robotyka

robotyka


Język...

Obiady szkolne
LUTY 2018
uczeń - 39zł
pracownik - 94,25zł
Programy
Bierzemy udział
w ogólnopolskich programach.

V edycji programu.


Nasze sukcesyKrajowy Certyfikat
Szkoły Promującej Zdrowie


Tytuł Szkoły
Przyjaznej Dziecku z Cukrzycą
Ciekawe strony
Znajdź nas
BIP szkoły
Projekt: Witold Muszynski - www