Wystawa fotograficzna pt. „Cztery pory roku” - Pejzaż powiatu łęczyńskiego

Od 14 maja 2001 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej jest udostępniona do zwiedzania pokonkursowa pt. „Pejzaż powiatu łęczyńskiego”.

Prace były prezentowane na wystawie w Muzeum Regionalnym w Łęcznej w okresie od czerwca do końca września 2000 roku. Są plonem  konkursu fotograficznego przeprowadzonego pod patronatem Pana Henryka Gańskiego – starosty powiatu łęczyńskiego. Organizatorem konkursu i wystawy było koło fotograficzne działające w naszej szkole.

Ponieważ zdjęcia w sposób ciekawy i profesjonalny ukazują uroki naszego powiatu w czterech porach roku, pragnęliśmy dzieciom i młodzieży  umożliwić  zapoznanie się z tymi pracami. Dlatego zaproponowaliśmy zorganizowanie tej wystawy w zainteresowanych szkołach podstawowych i gimnazjalnych naszego powiatu. Z naszej propozycji skorzystali:

1.      Szkoła Podstawowa w Ostrówku od 11do 22 grudnia 2000 r.

2.      Starostwo Powiatowe w Łęcznej od 28.12. 2000 r. do 15.02.2001 r.

3.      Szkoła Podstawowa w Nadrybiu od  2 do 30 marca 2001 r.

4.      Gimnazjum w Puchaczowie od 5.04 do 10.05.2001 r.

Powiat łęczyński ze względu na swoje położenie geograficzne jest niezmiernie atrakcyjny pod względem  przyrodniczym i turystycznym. Tu bowiem rozpoczyna się kraina geograficzna zwana Pojezierzem Łęczyńsko - Włodawskim. Dlatego zależało nam, aby  integrować młode społeczeństwo ze swoim środowiskiem – gminą, powiatem, a także wśród odwiedzających wystawę popularyzować i rozwijać pasję fotografowania.

Konkurs Fotograficzny „Cztery pory roku” - Pejzaż powiatu łęczyńskiego został przeprowadzony w czterech etapach o następujących tytułach: Zima, Wiosna, Lato, Jesień. Po każdym etapie odbyła się wystawa pokonkursowa w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej a najlepszym autorom prac wręczono nagrody i dyplomy. Ogółem w konkursie wzięło 63 uczestników, którzy złożyli 252 zdjęcia. W dniu 12 maja 2000 roku jury w składzie: M. Kowalska, E. Misiewicz   T. Pastuszak, oraz A. Tkaczyk dokonało oceny wszystkich prac.

PRACE NAGRODZONE

a/ uczniowie szkół podstawowych

Jarosław Kocot kl.VI f - I nagroda

Łukasz Chochowski kl. VI d  - II nagroda

Patryk Krasucki kl.V f - III nagroda

Łukasz Fil kl.VI h - wyróżnienie

Aneta Bedynek kl. VI d - wyróżnienie

b/ młodzież szkół ponadpodstawowych i dorośli

Paweł Machulski - I nagroda

Wolski Jakub

Wójcicki Rafał

Ziętek Sylwester

Opracował: mgr Witold Muszyński - opiekun koła fot.