Nawigacja
* Strona Główna
* Galeria zdjęć
* Download
* Kontakt do nas
* Kontakt
Patronat UMCS
Umowa patronacka z UMCS
Współpraca z UMCS
Społeczność szkolna
Dyrekcja
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
Klasy i wychowawcy
Rodzice
Nasza szkoła
Dokumenty szkolne
Baza lokalowa
Historia
Patron
Osiągnięcia uczniów
Nasi najlepsi
Biblioteka
Wydarzenia biblioteczne >
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
PaT
SK PCK
Wolontariat
Klasy integracyjne
Klasy integracyjne >
Nasza codzienność >
Historia klas integracyjnych
Świetlica terapeutyczna
Klasy sportowe
Klasy sportowe
Aktualnosci sportowe >
Błękitna Szkoła
Biała Szkoła
Organizacja roku szkol.
Kalendarz roku szkolnego
Wykaz podręczników
Samorząd Uczniowski
Skład SU
Działalność SU >
Archiwum SU
Klub "YOLO"
Regulamin klubu
Działalność klubu

Młode talenty
Polecane strony
Użytkownik strony
BIP szkoły
UMOWA PATRONACKA Z UMCS
UMOWA PATRONACKA Z UMCSWspółpraca z Zakładem Geologii i Ochrony Litosfery UMCS


Gimnazjum nr 2 nosi zaszczytne imię  Profesora Jana Samsonowicza – wybitnego geologa, odkrywcy złóż węgla na Lubelszczyźnie. Postanowiliśmy zatem nawiązać współpracę z Zakładem Geologii i Ochrony Litosfery Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Umowa patronacka została zawarta 12 listopada 2014r. pomiędzy Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, reprezentowanym przez Dziekana dra hab. Radosława Dobrowolskiego, prof. nadzw. UMCS a Zespołem Szkół Nr 2 reprezentowanym przez Dyrektora Sławomira Winiarskiego.

To już druga umowa patronacka zawarta przez naszą szkołę, dająca obu stronom wymierne korzyści. W ramach współpracy gimnazjaliści – pasjonaci geologii i geografii – będą korzystać z zajęć warsztatowych, wystaw, wykładów i prezentacji przygotowanych przez pracowników Wydziału. Wspólnie przygotujemy projekty badawcze z dziedziny przyrody, geografii, turystyki i rekreacji.

Zarówno dziekan Wydziału, jak i Kierownik Zakładu, dr hab. Wojciech Zgłobicki, prof. nadzw. UMCS, są otwarci na ciekawe, nowatorskie pomysły młodzieży. Dzięki ich życzliwości mogliśmy zwiedzić pracownie Wydziału oraz porozmawiać z prawdziwymi pasjonatami geologii w osobach pracowników. Nowoczesna baza dydaktyczna, profesjonalnie wyposażone laboratoria na pewno zaciekawią młodzież, a być może – pozwolą odkryć życiową pasję.

Od 4 kwietnia 2014 nasze gimnazjum jest oficjalnie objęte patronatem UMCS. Umowę patronacką podpisali: Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Łęcznej, Pan Sławomir Winiarski – reprezentujący Gimnazjum nr 2 oraz dr hab. Przemysław Matuła, prof. UMCS, Prodziekan ds. studenckich – z ramienia Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.


Patron będzie starał się zapewnić pomoc merytoryczną dla nauczycieli, wspierać Gimnazjum w pracy z uczniami uzdolnionymi, organizować warsztaty matematyczne dla gimnazjalistów („Akademia Platońska”).

Gimnazjum zobowiązuje się do zapewnienia współpracy w zakresie jakości kształcenia, jak również upowszechniania informacji o patronacie Wydziału MFiI UMCS na terenie Gimnazjum, w jego wydawnictwach oraz na stronie WWW.

Osobami odpowiedzialnymi za realizację postanowień niniejszej umowy są mgr Monika Olszewska – z ramienia Gimnazjum i dr Agnieszka Kozak – z ramienia Wydziału MFiI UMCS.

Owocna współpraca z UMCS trwa już od września 2013 r. Trzykrotnie gościliśmy studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Matematyków UMCS „Akademia Platońska": p. Elizę Jackowską, p. Łukasza Drozda i p. Marcina Boryca, którzy przeprowadzali warsztaty matematyczne dla uczniów wybranych klas gimnazjalnych.

Młodzież z dużym zainteresowaniem, poprzez zabawę i konkursy, poznawała tajniki matematyki i jej nietypowe zastosowania. W bieżącym roku szkolnym „Akademia Platońska” będzie u nas gościć jeszcze dwukrotnie.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Rok szkolny 2016/2017

Wirtualny spacer
po szkole

Patronat UMCS

Certyfikat Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w Łęcznej

>>Informacje

DYPLOM
''Złotej Szkoły''

Młode talenty
Film z VI Koncertu Młodych Talentów