Nawigacja
* Strona Główna
* Galeria zdjęć
* Download
* Kontakt do nas
* Kontakt
Patronat UMCS
Umowa patronacka z UMCS
Współpraca z UMCS
Społeczność szkolna
Dyrekcja
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
Klasy i wychowawcy
Rodzice
Nasza szkoła
Dokumenty szkolne
Baza lokalowa
Historia
Patron
Osiągnięcia uczniów
Nasi najlepsi
Biblioteka
Wydarzenia biblioteczne >
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
PaT
SK PCK
Wolontariat
Klasy integracyjne
Klasy integracyjne >
Nasza codzienność >
Historia klas integracyjnych
Świetlica terapeutyczna
Klasy sportowe
Klasy sportowe
Aktualnosci sportowe >
Błękitna Szkoła
Biała Szkoła
Organizacja roku szkol.
Kalendarz roku szkolnego
Wykaz podręczników
Samorząd Uczniowski
Skład SU
Działalność SU >
Archiwum SU
Klub "YOLO"
Regulamin klubu
Działalność klubu

Młode talenty
Polecane strony
Użytkownik strony
BIP szkoły
Działaność klubu "YOLO"
WAKACYJNE NASTROJE W KLUBIE YOLO7 czerwca uczniowie przygotowali dla zebranych gości program artystyczny z okazji zbliżających się wakacji.  Scenariusz imprezy obejmował:
 • piosenki przy akompaniamencie  (Samuel Ścioch, Jakub Smoląg i Dawid Macioszek z klasy II a);
 • występy taneczne (Nikola Brzyska - II a, Nikola Boroń - I c, Adrian Panek - I c, Kamila Bąk - I a, Emilia Sławińska - I a)
 • humorystyczne scenki (Nikola Wożniak, Alicja Rudzińska, Aleksandra Wołos, Natalia Ustrzycka, Anita Wojciechowska, Natalia Mitrus, Wiktoria Małyska, Anna Grzegorczyk z II c, Krystyna Poźniakow, Oliwia Żuchowska, Karolina Ozga, Jakub Respond z klasy I c, Wiktora Grzywacz, Julia Pieniak, Laura Chochowska, Katarzyna Drozd, Matylda Wójcik, Wiktoria Skoczylas, Natalia Powęzka, Weronika Regec, Emilia Batyra ze szkoły podstawowej.)

>> czytaj więcejKlub Yolo wspiera akcję PCK „gorączka złota”Klub Yolo wspiera dzieci z najuboższych rodzin i włączył się w akcję PCK „Gorączka złota” organizowaną przez szkolne koło PCK pod kierunkiem Pani Bożeny Mieczkowskiej. „Złote pieniążki” o nominałach 1, 2 i 5 groszy możecie wrzucać do zlewek, które wystawione są w sali chemicznej.WARSZTATY WIELKANOCNE Z KLUBEM YOLO


Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa, ma ono bogatą tradycję. W celebrowanie tych barwnych obrzędów włączyli się chętni gimnazjaliści. Podczas warsztatów ozdabiali pisanki, które następnie umieszczali w przystrojonych koszyczkach. Wspólnie spędzony czas wprowadził wszystkich w radosny nastrój. Materiały wykorzystane do tworzenia ozdób ufundowała Rada Rodziców.

>> więcejKONKURS MULTIMEDIALNY

Opiekunowie Szkolnego Klubu YOLO w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowali konkurs multimedialny. Gimnazjaliści mogli wykonać prezentacje multimedialną, film, a nawet projekt strony internetowej. Do wyboru mieli trzy tematy:

1. Językowe sposoby kreowania wizji świata w reklamach telewizyjnych.
2. Wpływ języka angielskiego na współczesną polszczyznę.
3. Dlaczego niektóre wyrazy stają się modne?


Laureaci:
I miejsce - Krzysztof Śpiewak (I c);
II miejsce - Weronika Duklewska (III a );
III miejsce – Kacper Wójcik i Rafał Muszyński ( III c );

Wyróżnienia – Aleksandra Wołos i Natalia Ustrzycka (II c ) oraz Liwia Małyszek i Julia Drabik (III a ).
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.
Gratulujemy i zapraszamy za rok.
WARSZTATY WALENTYNKOWE W KLUBIE YOLO


Chętni gimnazjaliści postanowili uczcić dzień świętego Walentego, ozdabiając ramki na zdjęcia, które później mogli wręczyć bliskiej osobie.  Czas upłynął w radosnej i miłej atmosferze. Powstały oryginalne dzieła wykonane różnorodnymi technikami. Materiały do zrobienia ramek sfinansowała Rada Rodziców.

Uczestnicy warsztatów:
- K. Grabowski, P. Marcinek (I a);
- K. Poźniakow, W. Judin – Bojarczuk, J. Respond (I c);
- K. Trębacz (II b);
- N. Aftyka, A. Bicz, A. Gajowiak, A. Grzegorczyk, N. Mitrus, A. Rudzińska, M. Winiarska, A. Wołos, N. Woźniak (II c).

>>galeria zdjęćKonkurs na prezentację  multimedialną z matematyki 10.01.2017Na przełomie  grudnia i stycznia  odbył się  konkurs na prezentację  multimedialną z matematyki. Uczniowie  mieli do wyboru 13 tematów. Celem konkursu była m. in.:
- popularyzacja matematyki wśród młodzieży;
- promowanie technologii informacyjnej jako narzędzia przekazu;
- wdrażanie do wykorzystania technologii komputerowej w nauczaniu matematyki;
- mobilizacja młodzieży do twórczego myślenia i kreatywnego spędzania wolnego czasu;

Uczniowie mogli wykonać prezentacje multimedialne indywidualnie lub w grupach 2-3 osobowych.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 18 osób z klas I, II.

>> więcejWARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z KLUBEM YOLO8 grudnia odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Chętni gimnazjaliści - przy dźwiękach świątecznej muzyki – wykonywali bombki, gwiazdy, choinki i inne ozdoby. Popołudnie spędziliśmy w miłej, wręcz domowej atmosferze. I mimo że do Wigilii jeszcze daleko, wszyscy mogli poczuć świąteczny klimat.

>> więcejWIECZÓR ANDRZEJKOWY W KLUBIE YOLO

23 listopada odbyło się coroczne spotkanie andrzejkowe dla chętnych gimnazjalistów. Uczniowie przygotowali wróżby. Przy blasku świec i dźwiękach muzyki lali wosk, losowali wróżby, przebijali serca z imionami. Zwieńczeniem wieczoru był poczęstunek, który ufundowała Rada Rodziców.
Rozbawieni i pełni wiary w spełnienie wróżb gimnazjaliści udali się na dyskotekę.POPOŁUDNIE Z GRAMI LOGICZNYMI W KLUBIE YOLO – 26.10.2016 r.

Już po raz trzeci gimnazjaliści mieli okazję zmagać się z łamigłówkami wymagającymi logicznego myślenia. Młodzież pracowała w czterech grupach, które zmierzyły się z sześcioma konkurencjami:
- wesołe ranczo;
- klocki T;
- zagadka Einsteina;
- obrazki logiczne;
- rummikub.>> czytaj więcejDZIEŃ DZIECKA NA WESOŁO W KLUBIE YOLO

2 czerwca uczniowie przygotowali dla zebranych gości program artystyczny z okazji Dnia Dziecka. Scenariusz imprezy obejmował:
 • piosenki przy akompaniamencie akordeonu i w języku niemieckim (Martyna Stańkowska, Jakub Smoląg i Dawid Macioszek z klasy I a);
 • występy taneczne (Ola Bicz i Nikola Woźniak  z klasy I c, Monika Budzyńska, Eliza Cieniuch, Karolina Resztak i Kacper Trębacz z klasy I b);
 • humorystyczne scenki (Julia Dąbrowska z klasy I a, Kacper Trębacz z klasy I b, Ola Bicz, Ania Grzegorczyk, Wiktoria Małyska, Natalia Mitrus, Anita Wojciechowska, Ola Wołos, Nikola Woźniak z klasy I c).


>> czytaj więcejZajęcia w Klubie Młodego Eksperymentatora

W marcu rozpoczęliśmy zajęcia w ramach „Klubu Młodego Eksperymentatora”, podczas których mamy okazję choć przez chwilę poczuć się prawdziwymi chemikami. Spotykamy się raz w tygodniu i pod czujnym okiem Pani Agnieszki Osowskiej uczymy się doświadczać i obserwować. Naszą przygodę w pracowni zaczęliśmy od nauki przeprowadzania podstawowych czynności laboratoryjnych: ogrzewania, filtracji i odparowywania substancji. Na kolejnych spotkaniach mieliśmy okazję samodzielnie otrzymać tlen z wody utlenionej, zbieraliśmy dwutlenek węgla w baloniku umieszczonym na butelce wypełnionej octem i sodą, otrzymaliśmy piękne, niebieskie kryształy siarczanu (VI) miedzi (II) a także pozbawiliśmy jajka wapiennych skorupek.>> czytaj więcej


KONKURS MULTIMEDIALNY „NASZA MAŁA OJCZYZNA”

W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego opiekunowie Klubu zorganizowali Konkurs Multimedialny. Gimnazjaliści indywidualnie lub w grupach tworzyli prezentacje multimedialne/filmy na poniższe tematy:

1. Plan wycieczki po mojej miejscowości.

2. Początki miejscowości, w której mieszkam.

Ocenie podlegały: zawartość merytoryczna, kreatywności i oryginalność, estetyka pracy. Poziom był wyrównany, dlatego tak wiele osób zostało nagrodzonych.
Laureaci otrzymali z rąk pani dyrektor atrakcyjne nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.

I miejsce – Natalia Mitrus i Aleksandra Wołos (I c)

II miejsce – Karol Jakubczyk (II c);
Aleksandra Stępień (I a), Weronika Duklewska i Kornelia Ropiak (II a)

III miejsce – Nikola Woźniak (I c);
Wiktoria Małyska i Natalia Ustrzycka (I c);
Weronika Bakun (II a);
Emilia Drabik i Julia Drabik (II a);
Liwia Małyszek (II a) i Weronika Stadnik (II c).WARSZTATY ŚWIĄTECZNE KLUBIE YOLO


Nikt z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez ozdobionej choinki. Opiekunowie Klubu YOLO wraz z chętnymi uczniami postanowili powrócić do zwyczaju samodzielnego wykonywania ozdób i 17 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne. Do wykonania kolorowych bombek wykorzystaliśmy cekiny, brokat, koraliki, piórka, włóczkę oraz papierowe serwetki. Materiały ufundowała  Rada Rodziców.
>> czytaj więcej
ANDRZEJKI W KLUBIE YOLO25 listopada chętni gimnazjaliści wzięli udział w wieczorze andrzejkowym. Uczennice klasy I c: Natalia Mitrus, Alicja Rudzińska, Anna Grzegorczyk, Anita Wojciechowska, Nikola Woźniak i Aleksandra Wołos przygotowały wróżby, natomiast uczeń klasy II a, Tomasz Piórowski, zajął się słodkim poczęstunkiem.

Wszyscy dobrze się bawili, miło spędzili czas, a teraz czekają na spełnienie andrzejkowych wróżb.

>> czytaj więcejPOPOŁUDNIE  Z GRAMI LOGICZNYMI29 października 2015 chętni gimnazjaliści wzięli udział w zorganizowanym przez Klub YOLO popołudniowym spotkaniu z grami logicznymi i planszowymi. Uczniowie w trzech grupach (ALFA, BETA i OMEGA) zmierzyli się z 5 łamigłówkami i grami: klocki T, wesołe ranczo, rummikub, obrazek i zagadka logiczna. Czas pomiędzy rozgrywkami uczestnicy spędzali w kąciku gier, gdzie czekały na nich „Skriba”, „Skaczące żabki”, „Listonosz”, „Chińczyk” i wiele innych.

Wszyscy bawili się świetnie. Poziom był niezwykle wyrównany. Najlepsza okazała się drużyna trzecioklasistów w składzie: Z. Baka, K. Sikora, K. Piorun i J. Budzyński z III a. Pozostali uczestnicy to: M. Stańkowska (I a), M. Budzyńska i K. Trębacz (I b), A. Wołos, N. Woźniak, N. Mitrus, A. Grzegorczyk (I c). Uczniowie otrzymali drobne upominki i słodycze, które ufundowała Rada Rodziców.

>> czytaj więcejMajówka z Klubem YOLO 2015


21 maja odbył się przegląd kabaretów, tańca i śpiewu. W tym roku hasłami przewodnimi były wiosna i miłość. Imprezę prowadziły dziewczynki z klasy I a: Sandra Szymbor i Wiktoria Szmerło a  na scenie wystąpili „młodsi” i „starsi” wykonawcy.
 • Piosenki w trzech językach (polskim, niemieckim i angielskim) zaśpiewały: Dominika Kamińska i  Natalia Okupna z VI C oraz Ola Kozyra z III D.
 • Współczesną choreografię wykonali: Kamila Czyżak i Adrian Gwóźdź z III A.
 • W kabaretowych scenkach mogliśmy zobaczyć: Sarę Guias (IV B), Agnieszkę Winiarską (V D), Anitę Wojciechowską, Martynę Stańkowską, Samuela Ściocha z VI B, Natalię Okupną, Dominikę Kamińską, Kacpra Trębacza z VI D, Kamilę Czyżak, Olę Jóźwiak, Adę Dudę, Elizę Respond, Weronikę Wójcik, Anię Kolbus, Kamilę Krępacką, Szymona Budzyłę, Filipa Drożyńskiego, Adriana Gwoździa z III A, Alę Basiakowską, Wiktorię Winiarską, Olę Kozyrę, Karolinę Tomkiewicz, Natalię Szmerło, Krzyśka Wójcika i Adriana Kołtunika z III D.
Na widowni gościliśmy uczniów z klas VI, gimnazjalistów, nauczycieli i rodziców. Każdy występ budził wiele emocji i powodował uśmiech na twarzach. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Imprezę przygotował Klub YOLO wraz z p. Agatą Kurzyp.KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

Z MATEMATYKINa przełomie kwietnia i maja odbył się  konkurs na prezentację  multimedialną z matematyki. Uczniowie  mieli do wyboru 13 tematów. Celem konkursu była m. in.:
- popularyzacja matematyki wśród młodzieży;
- promowanie technologii informacyjnej jako narzędzia przekazu;
- wdrażanie do wykorzystania technologii komputerowej w nauczaniu matematyki;
- mobilizacja młodzieży do twórczego myślenia i kreatywnego spędzania wolnego czasu;
>> czytaj więcejCOGITO ERGO SUM” („MYŚLĘ, WIĘC JESTEM”)


31 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w popołudniowym spotkaniu z grami logicznymi zorganizowanym przez Klub YOLO. Uczestnicy w grupach (SCEPTYCY, STOICY, EPIKUREJCZYCY, CYNICY, HEDONIŚCI, EKLEKTYCY) zmierzyli się z 5 łamigłówkami i grami, na których wykonanie mieli określony czas:
- obrazek logiczny;
- zagadka logiczna;
- klocki T;
- wesołe ranczo;
- rummikub.DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO – KONKURS MULTIMEDIALNY23 marca odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Klub YOLO i p. Beatę Dec. Zadaniem gimnazjalistów było przygotowanie indywidualnie lub w grupach prezentacji multimedialnej/filmu na jeden z trzech tematów:
1. Mój język, mój świat – gwara uczniowska.
2. Tworzymy słownik slangu młodzieżowego.
3. Czy język młodzieżowy jest zagrożeniem dla języka polskiego?

Jury oceniało zawartość merytoryczną, kreatywność i oryginalność pomysłów oraz estetykę pracy.

Uczniowie stworzyli alfabetyczne słowniki slangu młodzieżowego i gwary uczniowskiej oraz podstawowych skrótów, pojęć stosowanych na portalu Twitter. Poziom prac był wysoki i wyrównany.

Laureaci:
I miejsce - Aleksandra Kozyra i Karolina Tomkiewicz (III d); Adrianna Duda, Aleksandra Jóźwiak, Weronika Wójcik (III a); Kacper Dudek (III a); Weronika Duklewska (I a).
II miejsceZuzanna Malinowska (I a).
III miejsceSzymon Kaziuk i Adrian Kołtunik (III d).

Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor atrakcyjne nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny chciały dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

27 listopada chętni gimnazjaliści bawili się podczas wieczoru andrzejkowego. Uczniowie przygotowali słodki poczęstunek oraz wróżby. Przy blasku świec i dźwiękach muzyki lali wosk, losowali wróżby, przebijali serca z imionami. Zwieńczeniem imprezy był „wieczór z duchami” przygotowany przez uczennice klasy III c.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
Kaczmarski przedstawia literaturę

Już po raz drugi gościliśmy w naszym gimnazjum pana Andrzeja Jarząbka, założyciela i lidera lubelskiego zespołu Quasimodo. Zorganizował on dla młodzieży mały koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego.

W tych ciekawych zajęciach udział wzięły klasy: I a, I c, III a i III c. Uczniowie spotkali się z żywymi utworami legendarnego pieśniarza w znakomitym wydaniu. Gimnazjaliści jak zaczarowani wsłuchiwali się w każdą piosenkę. Wychodząc z koncertu młodzi pytali, kiedy znowu będą mogli przeżyć tak niesamowitą lekcję. To spotkanie na długo pozostanie wszystkim w pamięci.


WYCIECKA SZKOLNA NAD MORZE


W dniach 21 - 24 maja odbyła się wycieczka szkolna nad Morze Bałtyckie zorganizowana przez opiekunki Klubu YOLO. Z Łęcznej wyruszyliśmy ok. godziny 6:20. Zanim dotarliśmy do hotelu w Sztutowie, odwiedziliśmy pole bitewne Grunwaldu, miejsce legendarnej bitwy z Krzyżakami. Śmiałkowie zostali zakuci w dyby oraz strzelali z łuku. Następnie zwiedzaliśmy Malbork, poznaliśmy historię zamku krzyżackiego, który robi ogromne wrażenie. Wiele elementów tej budowli pozostało w nienaruszonym stanie od średniowiecza. Poznaliśmy wiele ciekawostek, np. jak wyglądała lodówka w tamtych czasach albo czego używano przed papierem toaletowym. Ok. godz. 20 dotarliśmy do ośrodka, zjedliśmy kolację i rozeszliśmy się do swoich pokojów. Nazajutrz pojechaliśmy do Oliwy, gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego oraz przeszliśmy się romantycznymi alejkami parku. W Gdańsku spacerowaliśmy starówką i podziwialiśmy zabytki architektoniczne (m.in. fontannę Neptuna, żurawia). Tego samego dnia przenieśliśmy się do czasów II wojny światowej i „staliśmy się żołnierzami z Westerplatte”. Po obfitym zwiedzaniu ruszyliśmy nad plażę i każdy mógł przywitać się z Bałtykiem. Zwieńczeniem była dyskoteka z profesjonalnym didżejem i stroboskopami, na której wszyscy świetnie się bawili. Trzeciego dnia zwiedziliśmy wnętrze dwóch okrętów w Gdyni: Dar Pomorza – trzymasztowy żaglowiec i ORP „Błyskawicę”- wojenny okręt. Następnie spacerowaliśmy po sopockim molo i deptaku. Zachód słońca powitał nas na plaży. Po powrocie do ośrodka czekało na nas ognisko. Ostatnim punktem programu był Szymbark. Ten kaszubski skansen to niebywałe miejsce. Jest tu dom stojący na głowie, najdłuższe deski, które zasłużyły na rekordowy wpis w Księdze Guinnessa, replika bunkra Gryfa Pomorskiego i wiele innych osobliwości. W tajniki kultury mieszkańców tej części Polski wprowadził nas charyzmatyczny przewodnik, który zaśpiewał piosenkę po kaszubsku.

Pogoda dopisywała każdego dnia, hotel był ładny, serwowano nam przepyszne posiłki, każde z miejsc, które zobaczyliśmy, miało w sobie coś wyjątkowego, aż żal było wracać. Wspomnienia z tego wyjazdu pozostaną w naszej pamięci jeszcze przez długi czas. Gdyby była taka możliwość, wszyscy pojechalibyśmy na taką wycieczkę jeszcze raz.
>>galeria zdjęć

------
Mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele

15 maja 2014 roku odbył się mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. W skład drużyny uczniów weszły dziewczęta z klas sportowych:
Ania Kobus (IIa), Weronika Wójcik (IIa), Aleksandra Marcyniuk (IIa), Kamila Krępacka (IIa), Zosia Słowik (Ia), Klaudia Sikora (Ia).

Nauczycieli reprezentowali:
Mariola Wójcik, Agnieszka Osowska, Dariusz Korzeniewski, Piotr Włodarski i Karol Madyniak.

Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwała pani Stanisława Pasieczna. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo emocji i dobrej zabawy a uczennice już zapowiedziały rewanż.>>galeria zdjęć
------

MAJÓWKA Z KLUBEM YOLO

13 maja 2014r  odbyła się impreza dla członków i  sympatyków Szkolnego Klubu YOLO. W zabawie wzięli również udział przedstawiciele klas szóstych z wychowawcami, wychowankowie świetlicy profilaktyczno – wychowawczej, przedstawiciele  Rady Rodziców – p. Halina Mazurkiewicz i p. Anna Judin – Bojarczuk, rodzice  oraz p. dyrektor Anna Górecka.

Gimnazjaliści i ich młodsi koledzy powitali wiosnę „na wesoło”, przy dźwiękach muzyki. Opiekunowie Klubu YOLO wraz z p. Agatą Kurzyp i p. Beatą Dec pomogli przygotować uczniom wiosenny przegląd piosenki niemieckiej, kabaretów i tańca. Uroczystość prowadzili Patrycja Gajowiak i Ernest Wiczołek, którzy od początku wprowadzili publiczność w dobry nastrój, a później było już coraz weselej. Na scenie pojawili się tancerze i artyści wykonujący przeboje w języku niemieckim przygotowani przez p. A. Kurzyp i p. B. Dec oraz „kabareciarze” przygotowani przez opiekunki Klubu. Oprawą plastyczną sali zajęły się dziewczynki z klasy III b.

Każdy występ wzbudził wiele radości, wywołał salwy śmiechu, a występujący zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Wszyscy również otrzymali  z rąk pani dyrektor dyplomy oraz upominki ufundowane przez  Radę Rodziców.

W przeglądzie wystąpiła liczna grupa uczniów.
Piosenki zaśpiewali:
- Zuzanna  Baka, Roksana Sadowska, Zosia Słowik ( kl. I a)
- Aleksandra Kozyra, Alicja Basiakowska, Emilia Malarek ( kl. II d)
- Karolina Markiewicz i Wojciech Kościuczyk ( kl. III c).
Układy taneczne wykonały:
- Kamila Czyżak, Adrianna Duda i Weronika Wójcik (kl. II a).
W scenkach kabaretowych wystąpili:
- Zuzanna Baka, Roksana Sadowska, Zosia Słowik, Weronika Wiśniewska, Bartłomiej Ciupak (kl. I a) oraz Krzysztof Wójcik (kl. II d)
- Kamila Czyżak, Weronika Wójcik, Eliza Respond, Szymon Budzyła i Filip Drożyński  (kl. II a)
- Weronika Brzezińska,  Katarzyna Mazurkiewicz, Daria Ustrzycka, Maja Olender i Patrycja Powęzka (kl. II c).

------

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO w Szkolnym Klubie YOLO

Opiekunowie Klubu wraz z p. Beatą Dec zorganizowali dla gimnazjalistów konkurs na prezentację multimedialną lub film dotyczący języka polskiego. Uczniowie mogli pracować w grupach i mieli do wyboru aż cztery tematy:
 1. Z frazeologią za pan brat.
 2. Pochodzenie języka polskiego.
 3. Jak zmieniał się język na przełomie wieków?
 4. Języki w języku, czyli dialekty i gwary.
Nagrodzone  prace zaskoczyły pomysłowością i oryginalnością.

Laureaci:
I miejsce – Patrycja Jaroszek (IIId)
II miejsce – (ex aequo) Aleksandra Janiuk (IIId), Klaudia Okoń (IIId) i Wioleta Kuśpit (IIIe)
oraz Szymon Budzyła (IIa) i Filip Drożyński (IIa)
III miejsce – (ex aequo) Angelika Okoń (IIIe) oraz Adrianna Orzeł (IIIe) i Wiktor Kościelski (IIIe)  

10 marca odbyło się podsumowanie konkursu. Nagrody, które ufundowała Rada Rodziców, wręczyła laureatom pani dyrektor Anna Górecka. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

------

SZKOLNY KONKURS LITERACKO MATEMATYCZNY
„NIE TAKA TABLICZKA MNOŻENIA STRASZNA, JAK JĄ MALUJĄ”

16.01.2014 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu na wierszyk, rymowankę lub wyliczankę na temat tabliczki mnożenia.


Celem konkursu było popularyzowanie zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia oraz prezentacja twórczości młodzieży. Prace napisali gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej. Nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Radę Rrodziców wręczyli laureatom i uczestnikom pan dyrektor Sławomir Winiarski i pani dyrektor Anna Górecka.
Laureaci:
I miejsce – Krzysztof Siegieda (IIId)
II miejsce – Patrycja Pycek (VIb) oraz Patrycja Powęzka (IIc)
III miejsce – Natalia Kwaśnik (VIb) oraz Krystian Zakrzewski (VIb)


Ponadto w konkursie wzięli udział: Kamil Karaś (VIb), Dominik Bednarczyk (VIb), Kacper Antoniewski (VIb), Izabela Zakaszewska (Ic), Wiktoria Kawęcka (Ic), Kamila Czyżak (IIa), Szymon Budzyła (IIa), Szymon Molesztak (IIa).Szczególne podziękowania dla pani Moniki Książek – Murawskiej za pomoc w zorganizowaniu konkursu w szkole podstawowej.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


------

Kolejny raz Studenckie koło Matematyków przeprowadziło warsztaty dla uczniów naszego gimnazjum, tym razem dla uczniów klas II a i III d. Zwycięzcami kalamburów i zadań matematycznych była klasa III  d, w szczególności Krzysztof Siegieda, Karol Samorański i Michał Baryła.
----
WIECZÓR ANDRZEJKOWY Z WRÓŻBAMI

26 listopada 2013 roku o godzinie 16:00 w sali nr 141 odbył się wieczór andrzejkowy z wróżbami. W zabawie uczestniczyli członkowie Szkolnego Klubu „Yolo”. Uczniowie przygotowali słodki poczęstunek oraz wróżby przy dźwiękach muzyki. Laliśmy wosk przez dziurkę od klucza, przebijaliśmy szpilką serca z imionami, przepowiadaliśmy przyszłość, wróżyliśmy z kwiatów, kręciliśmy butelką, stawialiśmy kreski i rzucaliśmy kostkami do gry.
Wszyscy dobrze się bawili, miło spędzili czas, zadowoleni, z bagażem andrzejkowych wrażeń wróciliśmy do domów. 


więcej zdjęć w GALERII

----
WARSZTATY MATEMATYCZNE Z „AKADEMIĄ PLATOŃSKĄ”

Już po raz drugi Studenckie Koło Naukowe Matematyków UMCS przeprowadziło warsztaty dla uczniów naszego gimnazjum. Tym razem klasy I „a” i II „d” wzięły udział w nietypowej lekcji matematyki.

----

KONKURS   Najciekawszy model cząsteczki kwasu


W czwartek odbyło się podsumowanie konkursu na najciekawszy model cząsteczki kwasu. Zainteresowanie oraz kreatywność uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jakież było zdziwienie wszystkich, gdy jedna z uczennic zbudowała swój model z dyni, melonów i limonek.


Atrakcyjne nagrody oraz dyplomy wręczyli  zwycięzcom zaproszeni na uroczystość dyrektor Anna Górecka i dyrektor Sławomir Winiarski.

Autorzy najciekawszych prac:
I miejsce – Aleksandra Janiuk kl. IIID
II miejsce – Patrycja Jaroszek kl. IIID
III miejsce – Paulina Matejczuk kl. IC

Osoby wyróżnione:
Kamil Matysek kl. IIIC
Patrycja Hawrylak kl. IC
Jan Suprowicz kl. IC
Angelika Okoń kl. IIIE

Wszyscy uczestnicy w ramach podziękowania za udział w konkursie otrzymali słodycze oraz bardzo dobre i celujące oceny z chemii. Modele staną się eksponatami w pracowni chemicznej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!-----

Matematyka to przedmiot, który spędza sen z powiek niejednemu uczniowi. Szkolny klub „Yolo” postanowił pokazać, że matematykę można nie tylko polubić, ale i zaciekawić się nią.

W dniu 04.11.2013r. studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Matematyków UMCS "Akademia Platońska": p. Eliza Jackowska, p. Łukasz Drozd i p. Marcin Boryc, przeprowadzili warsztaty matematyczne dla klas II C i III B.Uczniowie poznawali nowe zastosowania matematyki poprzez zabawę i konkursy. Pracowali w sześcioosobowych grupach według chińskiego podziału. Grupy miały matematyczne nazwy, takie jak : π, Ω, ∑, µ, ∞, Δ.

Zacięta rywalizacja niepostrzeżenie przerodziła się w naukę. Wszystkich zaskoczyła rozległa wiedza uczniów. Na wiele pytań nawet nauczyciele nie znali odpowiedzi.>>Informacje
DYPLOM
''Złotej Szkoły''

Młode talenty
Film z VI Koncertu Młodych Talentów