Nawigacja
* Strona Główna
* Galeria zdjęć
* Download
* Kontakt do nas
* Kontakt
Patronat UMCS
Umowa patronacka z UMCS
Współpraca z UMCS
Społeczność szkolna
Dyrekcja
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
Klasy i wychowawcy
Rodzice
Nasza szkoła
Dokumenty szkolne
Baza lokalowa
Historia
Patron
Osiągnięcia uczniów
Nasi najlepsi
Biblioteka
Wydarzenia biblioteczne >
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
PaT
SK PCK
Wolontariat
Klasy integracyjne
Klasy integracyjne >
Nasza codzienność >
Historia klas integracyjnych
Świetlica terapeutyczna
Klasy sportowe
Klasy sportowe
Aktualnosci sportowe >
Błękitna Szkoła
Biała Szkoła
Organizacja roku szkol.
Kalendarz roku szkolnego
Wykaz podręczników
Samorząd Uczniowski
Skład SU
Działalność SU >
Archiwum SU
Klub "YOLO"
Regulamin klubu
Działalność klubu

Młode talenty
Polecane strony
Użytkownik strony
BIP szkoły
Błękitna Szkoła


BŁĘKITNA SZKOŁA PO RAZ DRUGI

W dniach od 8 do 13 czerwca młodzież naszej szkoły brała udział w obozie żeglarskim w ramach BŁĘKITNEJ SZKOŁY.

Uczniowie łączyli aktywny wypoczynek i wielką przygodę z poznawaniem nowych umiejętności żeglarskich. Rejs  to czas, w  którym  poza sztuką żeglowania, młodzież poznaje zasady żeglarskiej etykiety, uczy się zdroworozsądkowej samodzielności, koleżeństwa, pracy i funkcjonowania w grupie.

Trasa rejsu przebiegała przez jeziora: Niegocin, kanał Łuczański,  Kisajno, Dargin, Kisajty, Mamry, Dobskie - wysoki ostrów - wyspa Kormoranów, Boczne, Kanał Kula, Jagodne, Kanał Szymoński,  jezioro Kotek, Kanał Grunwaldzki, tartowisko. Ciekawostką wyjazdu było samodzielne nocne zwiedzanie zlokalizowanych w lesie poniemieckich bunkrów, w świetle latarek historia tych miejsc dostarczyła dużą dawkę emocji. Po zakończonym rejsie młodzież stwierdziła że krainy ‘’Tysiąca Jezior” nie da się poznać ani w pełni docenić piękna tych miejsc bez łopoczących żagli, z tym stwierdzeniem w pełni zgadza się pomysłodawca i opiekun załogi  nauczyciel  wych. fiz. Dariusz Korzeniewski.
Błekitna Szkola

W dniach 2 – 7 czerwca 2013 roku grupa uczniów z klas pierwszych i drugich uczestniczyła w obozie żeglarskim. Młodzi adepci żeglarstwa, pod opieką organizatora i pomysłodawcy wyjazdu p. Dariusza Korzeniewskiego, nauczyciela wf, przepłynęli przez mazurskie  jeziora i kanały w poszukiwaniu przygody i niezwykłych krajobrazów. Dla większości uczestników było to pierwsze spotkanie z tą dyscypliną sportu i rekreacji. Jak się okazało, także spore wyzwanie, bowiem obsługa  10 metrowej łodzi, nawet pod czujnym okiem opiekuna i sternika, nie jest prosta. Chłopcy musieli poznać zasady żeglowania i nawigacji oraz nauczyć się wiązania podstawowych węzłów. Przydatna okazała się umiejętność  gotowania i sprzątania gdyż takie czynności także należą do obowiązków każdego uczestnika żeglarskich wypraw.

Ale żeglarstwo to nie tylko obowiązki – można też podziwiać uroki dzikiej mazurskiej  przyrody i urocze zakątki naszego kraju. Trasa wyprawy prowadziła przez jeziora Tałty, Mikołajskie, Śniardwy i Ryńskie. Chłopcy odwiedzili też Mikołajki, Giżycko i Zamek w Rynie. Niewątpliwą atrakcję obozu stanowił także sam wyjazd na Mazury – wielu uczestników miało okazję po raz pierwszy przejechać się pociągiem.

Wszyscy członkowie tej wyprawy wrócili do Łęcznej z przekonaniem, że jest to dopiero początek ich przygody z żeglarstwem, którą  odkryli dzięki ciekawej inicjatywie p. Dariusza Korzeniewskiego.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Rok szkolny 2016/2017

Wirtualny spacer
po szkole

Patronat UMCS

Certyfikat Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w Łęcznej

>>Informacje

DYPLOM
''Złotej Szkoły''

Młode talenty
Film z VI Koncertu Młodych Talentów