Nawigacja
* Strona Główna
* Galeria zdjęć
* Download
* Kontakt do nas
* Kontakt
Patronat UMCS
Umowa patronacka z UMCS
Współpraca z UMCS
Społeczność szkolna
Dyrekcja
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
Klasy i wychowawcy
Rodzice
Nasza szkoła
Dokumenty szkolne
Baza lokalowa
Historia
Patron
Osiągnięcia uczniów
Nasi najlepsi
Biblioteka
Wydarzenia biblioteczne >
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
PaT
SK PCK
Wolontariat
Klasy integracyjne
Klasy integracyjne >
Nasza codzienność >
Historia klas integracyjnych
Świetlica terapeutyczna
Klasy sportowe
Klasy sportowe
Aktualnosci sportowe >
Błękitna Szkoła
Biała Szkoła
Organizacja roku szkol.
Kalendarz roku szkolnego
Wykaz podręczników
Samorząd Uczniowski
Skład SU
Działalność SU >
Archiwum SU
Klub "YOLO"
Regulamin klubu
Działalność klubu

Młode talenty
Polecane strony
Użytkownik strony
BIP szkoły
Świetlica terapeutyczna
Rok szkolny 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017
zajęciach w świetlicy terapeutycznej
odbywają się  w dniach:


  • wtorek w godzinach 9.35-10.30 - zajęcia organizowane i prowadzone przez pedagogów specjalnych - mgr Agnieszka Batyra oraz mgr Dorota Wronka
  • czwartek w godzinach 13.15-14.15 - zajęcia organizowane i prowadzone przez pedagoga specjalnego - mgr Magdalenę BączekKonkurs profilaktyczny pod hasłem ,,Alkohol - mówię NIE!

Dnia 09.12.2016 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny  pod hasłem ,, Alkohol - mówię NIE!”, który odbył się w ramach zadania: ,,Prowadzenie zajęć profilaktycznych w świetlicy terapeutycznej dla uczniów niepełnosprawnych i grupy wolontariuszy”

Celem konkursu było propagowanie i upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwego wpływu  alkoholu na zdrowie młodego człowieka. W konkursie brali udział następujący uczniowie z klas integracyjnych: Joanna Dudek, Monika Kuczyńska, Dominika Lisowska, Bartosz Kościelski, Dominika Huzarek, Maja Gogler, Patryk Keller, Grzegorz Śliwiński, Erwin Pobiegły, Adam Przystupa, Dominik Szuwar, Sebastian Kościelski, Wiktor Judin Bojarczuk, Wiktoria Wójcik, Paulina Gzik, Urszula Wojciechowska, Paweł Kusyk, Patryk Pawłowski, Angelika Grzegorczyk, Daria Stefańska. Prace zostały zaprezentowane na szkolnej gazetce. Wszyscy otrzymali nagrody sponsorowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zespół do spraw integracji>> czytaj więcej

Niezapomniany zapach i smak gofrów na świetlicy terapeutycznej

 

W ramach świetlicy terapeutycznej, w każdy czwartek odbywają się zajęcia kulinarne.

W ostatnim czasie uczniowie piekli pyszne gofry oraz robili zdrowe tosty. Dzięki temu zdobyli umiejętności samoobsługowe niezbędne w samodzielnym życiu oraz zasmakowali niezapomnianych, samodzielnie zrobionych potraw.
W roku szkolnym 2016/2017
zajęciach w świetlicy terapeutycznej
odbywają się  w dniach:


  • wtorek w godzinach 9.35-10.30 - zajęcia organizowane i prowadzone przez pedagogów specjalnych - mgr Agnieszka Batyra oraz mgr Dorota Wronka
  • czwartek w godzinach 13.15-14.15 - zajęcia organizowane i prowadzone przez pedagoga specjalnego - mgr Magdalenę Bączek
CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Rok szkolny 2015/2016

OSTATKI NA ŚWIETLICY

Było tanecznie, kolorowo i radośnie. Nie możemy doczekać się następnej ZABAWY. Zdjęcia mówią same  za siebie.


-----
III FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W BYSTRZYCY

Dnia 27.01.2016 uczestnicy świetlicy terapeutycznej brali udział w III Festiwalu Kolęd I Pastorałek „Jezusa Narodzonego witajmy” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Bystrzycy. Nasi artyści po wielogodzinnych przygotowaniach pod kierunkiem pani Elżbiety Gładosz zaprezentowali kolędę pt. Triumfy Króla Niebieskiego. Przed szeroką publicznością wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4: Monika Kuczyńska i Patryk Keller pod opieką pani Wiesławy Grzegorczyk oraz uczniowie Gimnazjum Nr 2: Maja Gogler, Dominika Huzarek, Weronika Kołodziej, Karol Kuśmicki, Robert Lipiec, Agnieszka Grzesiuk, Wiktoria Jaworska  pod opieką pan Agnieszki Batyra, Elżbiety Gładosz i Magdaleny Bączek.


-----
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uczestnicy świetlicy pamiętali o swoich babciach i dziadkach. W ramach zajęć wykonali piękne bukiety oraz redagowali  życzenia.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

TO WYJĄTKOWE ŚWIĘTO.
WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM
ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA, RADOŚCI I POMYŚLNOŚCI,
ABY NIE TYLKO Z OKAZJI  TEGO ŚWIĘTA CZULI SIĘ
WYJĄTKOWO KOCHANI.

-----


ŚWIETLICA TERAPEUTYCZNA


Od września 2015 roku wznowiła swoją działalność świetlica terapeutyczna przy Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej. Uczniowie spotykają się w każdą środę na zajęciach muzycznych, plastycznych, a także z zakresu oddziaływań profilaktycznych w naszej szkole. Uczestnicy miło spędzają czas na zabawie i nauce.

W ramach zajęć muzycznych  wykorzystywana jest forma terapii, bazująca na wpływie muzyki  na ogólny rozwój dziecka. Ćwiczenia z wykorzystywaniem muzykoterapii polegają na wyzwoleniu pozytywnych emocji, twórczej aktywności oraz relaksują. Podczas spotkań na świetlicy terapeutycznej uczniowie cieszą się wspólnym śpiewem, tańcem i tworzeniem muzycznych inspiracji.

Jest to czas nie tylko dobrej zabawy ale także usprawnianie zaburzonych funkcji.

Elżbieta Gładosz
Agnieszka Batyra
Dorota Wronka
Magdalena Bączek
Rok szkolny 2014/2015

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ

W ramach zajęć profilaktycznych w świetlicy terapeutycznej ogłoszony został konkurs plastyczny pt.:,,Żyj zdrowo”. Była to okazja do przeprowadzenia zajęć na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie otrzymali niezbędne informacje dotyczące dbałości o swoje zdrowie oraz konieczności unikania palenia papierosów i picia alkoholu. Podsumowaniem zajęć profilaktycznych były  prace plastyczne, które zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Biorąc pod uwagę wkład, zaangażowanie oraz możliwości psychofizyczne uczestników, organizatorzy konkursu uzgodnili, że każdy z nich zasługuje na nagrodę. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7.11.2014r, podczas zajęć.  Konkurs finansowany był ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.-----
Beztroski czas radości i zabawy!

Dnia 3 i 10 października naszą świetlicę odwiedziła trenerka z Polskiego Stowarzyszenia   Pedagogów i Animatorów KLANZA. Dzięki temu,  uczniowie świetlicy terapeutycznej mogli uczestniczyć w niepowtarzalnych zajęciach integrujących.   Wszyscy bawili się wybornie. Czas minął szybko a dzieci nie mogły doczekać się kolejnych warsztatów.  Uczniowie pełni wrażeń i atrakcji z apetytem spożyli słodki poczęstunek.  Była to okazja do relaksu, bliższego poznania się i nabycia  umiejętności komunikacyjnych i społecznych. Zajęcia odbyły się dzięki środkom finansowym  pozyskanym przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Wyrównywania Szans.


>>galeria zdjęć,,Ja też mam talent”

Dnia 9 kwietnia uczniowie ze świetlicy terapeutycznej wzięli udział w V wojewódzkiej imprezie integracyjnej pod hasłem ,,Ja też mam talent”  w Puchaczowie.


Artyści: Maciej Kurzak, Weronika Kołodziej, Robert Lipiec, Karol Kuśmicki, Katarzyna Jedut, Patryk Keler, Patrycja Christ, Emilka Batyra,zaprezentowali rytmiczną interpretację ,,Trepaka” Piotra Czajkowskiego, a Natalia Okupna zaśpiewała piosenkę pt. ,,Ognista samba”.

Występy zostały entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Wyróżnione zostały również prace plastyczne naszych uczniów.Opracowały:
Elżbieta Gładosz, Dorota Wronka, Agnieszka Batyra, Magda Bączek


-----

Muzyka, śpiew i taniec...

Zajęcia w świetlicy terapeutycznej mają na celu maksymalne rozwijanie, wzmacnianie i usprawnianie zaburzonych funkcji oraz wyrównywanie deficytów rozwojowych uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Są ściśle związane z  treścią zawartą w Indywidualnym Programie Edukacyjno-Terapeutycznym, każdego uczestnika. Na zajęciach nauczyciele korzystają z rożnego rodzaju metod i form aktywności rozwijających procesy poznawcze i wspomagające ogólny rozwój ucznia. Jedną ze stosowanych metod  jest muzykoterapia. Pod kierunkiem  nauczycieli wspomagających uczniowie ćwiczą swoje umiejętności gry na instrumentach, śpiew i taniec. Jest to okazja do rozwijania wrażliwości na muzykę i wyobraźnię muzyczną, oraz poznawania różnorodnych utworów. Przy tym uczniowie wspaniale bawią się i budują swoje  relacje z innymi.

W ramach propagowania idei integracji oraz promocji twórczości osób niepełnosprawnych w świetlicy terapeutycznej trwają intensywne przygotowania do zaprezentowania kolejnego występu   z udziałem naszych wspaniałych artystów.

opracowała Magdalena Bączek

----


Zajęcia w świetlicy terapeutycznej

Zajęcia w świetlicy są bardzo urozmaicone.

Uczniowie o specjalnych potrzebach  edukacyjnych opanowują wiele umiejętności także samoobsługowych. W ramach przygotowań do wystawienia przedstawienia ,,Jasełka” musieli uprasować kostium, niektóre elementy dekoracji oraz  rekwizyty. 

W ramach świetlicy terapeutycznej odbywają się zajęcia z muzykoterapii. Uczestnicy uczą się różnych piosenek, wystukują rytmy śpiewają i grają na prostych instrumentach.

Atmosfera spotkań jest zawsze miła i radosna. Uczniowie nie tylko bawią się i uczą ale przede wszystkim przyjemnie spędzają czas w gronie rówieśników.

----

FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ,,JEZUSA NARODZONEGO WITAJMY” Bystrzyca 2014.


Dnia 09.01.2014 uczestnicy świetlicy terapeutycznej wzięli udział w Festiwalu Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy.  Festiwal dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Była to znakomita okazja do odkrywania nowych talentów muzycznych i wokalnych.

Gościem specjalnym tej uroczystości był pan Dariusz Tokarzewski – solista zespołu VOX, który również zaśpiewał swoją pastorałkę.

Uczniowie naszej szkoły wystąpili w dwóch kategoriach: zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem p. Elżbiety Gładosz zagrał na dzwonkach kolędę ,,Lulajże Jezuniu” w składzie Weronika Kołodziej ( IB Gim.), Robert Lipiec (IB Gim.), Karol Kuśmicki( IB Gim.), Emilia Batyra (IIA SP), Patryk Keler (IV D SP), Dominika Huzarek (VC SP). Nasze solistki zaśpiewały dwie  kolędy pt. ,, Lulajże Jezuniu” w wykonaniu Patrycji Christ z klasy IIA SP oraz ,,Jezus malusieńki” w wykonaniu Natalii Okupnej, uczennicy klasy VC SP.

Licznie zgromadzana publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami. Występ został  uhonorowany statuetką i dyplomem. Trofea  z festiwalu wręczyliśmy Dyrekcji  szkoły. Każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę.

Przyjechaliśmy bardzo dumni i szczęśliwi a nasi artyści są bogatsi w nowe umiejętności i doświadczenia artystyczne.

Opracowały: M. Bączek, A. Batyra-----
BOŻE NARODZENIE

Zbliża się  Boże Narodzenie. Istotę świąt zgłębiamy na świetlicy terapeutycznej poprzez śpiewanie kolęd i przygotowanie przedstawienia ,,Jasełek”.

W rolę Maryi wcieli się Weronika Kołodziej z klasy IB, Józefa będzie grać Karol Kuśmicki z I B , natomiast pastuszkami są Robert Lipiec- I B, Patryk Keler z IV D, Maciej Kurzak II B. Aniołami będą Dominika Huzarek Vc, Natalia Okupnik V c, Patrycja Hrist II a. Anioła Gabriela będzie grac Wiktor Zych.

W przygotowaniu ,,Jasełek” pomagają również nasi wolontariusze – uczniowie klasy I B: Natalia Ciupak, Weronika Demczuk, Wiktoria Ikwanty, Agnieszka Grzegorczyk oraz nasza najmłodsza wolontariuszka Emilia Batyra.

Premierę naszych ,,Jasełek” planujemy po świętach z udziałem rodziców i uczniów z Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Łęcznej.


-----
JESIEŃ
Jesień to niezwykle czarodziejska pora roku. Ogrody pełne kwiatów, owoców i warzyw. W lasach pachnące grzybów. Parki są barwne i bogate w kasztany, żołędzie, jarzębinowe korale.
Nauczyciele układają coraz ciekawsze jesienne dyktanda, zasypując bogactwem trudnych, jesiennych słów.
A my, w świetlicy terapeutycznej, delektujemy się tym, co w jesieni najpiękniejsze...Rok szkolny 2013/2014


Dnia 16 września 2013 r. wznowiła swoją działalność  świetlica terapeutyczna.


W spotkaniu uczestniczyły dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z Zespołu Szkół Nr 2 w Łęcznej. Podczas wspólnej zabawy uczniowie mogli odnowić swoje znajomości i miło spędzić czas. 

Zapraszamy do świetlicy wszystkich, którzy chcieliby nawiązać nowe znajomości, rozwinąć własne zainteresowania i umiejętności. Wspólna zabawa  sprzyja przezwyciężeniu własnych ograniczeń  oraz przełamaniu wszelkich barier. Spotkania w świetlicy będą się odbywać pod opieką pedagogów specjalnych - pani Agnieszki Batyry i Magdaleny Bączek w każdy poniedziałek w godzinach od 11.20 do 12.20, w Sali 132.

Przy świetlicy rozpoczyna swoją działalność  grupa wolontariatu. Wolontariusze aktywnie włączą się w organizację i prowadzenie zajęć. Zapraszamy do niej uczniów klas gimnazjalnych.

W czasach komputerów i massmediów zwróćmy uwagę na drugiego człowieka, uczmy się empatii, tolerancji i wzajemnego zrozumienia!

Rok szkolny 2011/2012


,,Łęczna w legendzie zaklęta

Od września do listopada 2011 w Gimnazjum Nr 2 w Łęcznej realizowany był projekt  ,,Łęczna w legendzie zaklęta” współfinansowany przez Powiat Łęczyński oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży  FORTITUDO. W realizację przedsięwzięcia aktywnie włączyła się młodzież z klas integracyjnych z terenu POWIATU ŁĘCZYŃSKIEGO.

Głównym zadaniem tego projektu był spektakl teatralny pt. ,,Legenda o łęczyńskim dziku”.


W celu przygotowania tego przedstawienia uczniowie klasy II B pod kierunkiem pani Aliny Knap i Magdaleny Bączek brali udział w warsztatach o charakterze artystyczno-terapeutycznym pod hasłem „Świat w legendzie zaklęty”. Wraz z młodzieżą zostały  przygotowane rekwizyty do spektaklu. Obszerne fragmenty tego spektaklu zostały przedstawione podczas imprezy Dzień Integracji oraz w ramach wieczornicy literackiej w Zespole Szkól Nr 2 w Łęcznej. Przedstawienie bardzo podobało się, zwłaszcza  młodszym widzom.


Uczniowie gimnazjum brali także udział w spotkaniu z przedstawicielem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej – panią Marzeną Winiarską. Celem tego spotkania było zapoznanie młodzieży z działalnością organizacji oraz  historią i kulturą regionu łęczyńskiego. Nasz gość zaprezentował  liczne wydania  ,,Merkuriusza Łęczyńskiego” i przybliżył  dzieje naszego miasta.

Edukację dotyczącą dziedzictwa kulturowego naszego regionu gimnazjaliści mieli okazję poszerzyć w  Muzeum Regionalnym w Łęcznej. Młodzież obejrzała tam interesującą wystawę judaistyczną oraz historyczną.

W głośnym świecie mediów, kolorowych czasopism, nowinek technologicznych trudno jest zainteresować młodzież.  Cieszy więc fakt, że podjęta forma projektu wzbudziła zainteresowanie i zaangażowanie młodzieży.  Zaowocowało to  wzbogaceniem wiedzy gimnazjalistów na temat dorobku poprzednich pokoleń, korzeni społeczeństwa powiatu łęczyńskiego, a tym samym wzrostem tożsamości i patriotyzmu lokalnego.

-----
NOWY ROK SZKOLNY W ŚWIETLICY

Od września zaczęła ponownie funkcjonować w naszej szkole świetlica terapeutyczna.
Pod opieką pani Magdy Wójcik i pani Magdaleny Bączek spotykają się uczniowie niepełnosprawni  ZS Nr 2 w Łęcznej z klas integracyjnych. Zajęcia odbywają się co tydzień w piątki od godziny 11.20 do12.50 w sali nr 25.
Wszyscy miło spędzają czas na zabawie i nauce.

-----

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży ,,FORTITUDO” ogłasza dla dzieci i młodzieży następujące konkursy: literacki, plastyczny, fotograficzny i zaprasza każdą placówkę do udziału w przeglądzie teatralnym i piosenki.
Przewidujemy nagrody dla każdego uczestnika oraz placówki biorącej udział w konkursie. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursów oraz przesłanie prac literackich do dnia 24 października 2011 r.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w sprawie konkursów oraz przeglądów teatralnych i piosenki prosimy o kontakt telefoniczny z panią Magdaleną Bączek: 514-21-84-93

Zapraszamy serdecznie i czekamy.

KONKURS PLASTYCZNY

Temat pracy: „ Pomaluj mój świat”

 

Regulamin konkursu:

· Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna związana z tematem

· Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

· Każdy autor może przedstawić pracę w dowolnie wybranej technice

· Format pracy: A3 i A4

· Prace muszą być czytelnie opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora, ponadto powinny się tam znaleźć informacje: wiek autora, klasa do której uczęszcza, imię i nazwisko opiekuna artystycznego

· Prace będą oceniane w trzech kategoriach: I- klasy I – III szkoły podstawowej, II-klasy IV – VI szkoły podstawowej, III – klasy gimnazjalne

· Pracę przesyłamy do 24 października 2011r. na adres : Zespół Szkół Nr2, ul Jaśminowa 6, 21-010 Łęczna lub można je złożyć w sekretariacie szkoły

PRZEGLĄD PIOSENKI

Cele przeglądu:

Ø Prezentacja dokonań artystycznych dzieci i młodzieży

Ø Wymiana pomysłów i doświadczeń wykonawców

Ø Promowanie idei integracji przez dziecięcą i młodzieżową twórczość artystyczną

Regulamin przeglądu:

· Przegląd skierowany jest do placówek -szkół podstawowych i gimnazjum - soliści i zespoły wokalne

· Reprezentanci poszczególnych placówek prezentują jeden utwór o dowolnej tematyce.

 

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Cele przeglądu:

Ø Budzenie wrażliwości, tolerancji, potrzeby otwarcia na drugiego człowieka

Ø Rozwijanie zainteresowań teatralnych

 

Regulamin przeglądu:

· Przegląd skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

· Forma teatralna dowolna

· Dekoracje i rekwizyty zespół przygotowuje we własnym zakresie

· Przedstawienie powinno trwać nie dłużej niż 15 min.

 

3,018,039 Unikalnych wizyt
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.