Nawigacja
* Strona Główna
* Galeria zdjęć
* Download
* Kontakt do nas
* Kontakt
Patronat UMCS
Umowa patronacka z UMCS
Współpraca z UMCS
Społeczność szkolna
Dyrekcja
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
Klasy i wychowawcy
Rodzice
Nasza szkoła
Dokumenty szkolne
Baza lokalowa
Historia
Patron
Osiągnięcia uczniów
Nasi najlepsi
Biblioteka
Wydarzenia biblioteczne >
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
PaT
SK PCK
Wolontariat
Klasy integracyjne
Klasy integracyjne >
Nasza codzienność >
Historia klas integracyjnych
Świetlica terapeutyczna
Klasy sportowe
Klasy sportowe
Aktualnosci sportowe >
Błękitna Szkoła
Biała Szkoła
Organizacja roku szkol.
Kalendarz roku szkolnego
Wykaz podręczników
Samorząd Uczniowski
Skład SU
Działalność SU >
Archiwum SU
Klub "YOLO"
Regulamin klubu
Działalność klubu

Młode talenty
Polecane strony
Użytkownik strony
BIP szkoły
XV Bieg Kasztelański


XV Bieg Kasztelański

W dniu 26 maja na rozpoczęcie Dni Łęcznej odbył się w naszym mieście XV Bieg Kasztelański. Nasze gimnazjum reprezentowało 15 uczniów pod opieką pani Agnieszki Kwiecińskiej. Najwyższe, III miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Zuzanna Malinowska z klasy IIIa. Wśród chłopców najszybciej finiszował, zajmując miejsce tuż za podium, Krystian Kuter, również z klasy sportowej. Gratulujemy najlepszym zawodnikom, jak i wszystkim tym, którzy walcząc z ogromnym zmęczeniem ukończyli bieg. Wśród promujących biegi z naszej szkoły, oprócz wyżej wymienionych, byli: Emilia Drabik, Julia Drabik, Weronika Bakun, Kamila Bąk, Dawid Oleszek, Kacper Więckowski, Hubert Kusyk, Dawid Bakun,  Bartosz Kościelski, Kuba Sowa, Sebastian Kościelski, Latała Adrian, Zakrzewski Adrian.
Sportowe przerwy


Sportowe przerwy


Na przełomie kwietnia  i maja odbywał się szkolny turniej tenisa stołowego zorganizowany przez sekcję sportową Samorządu Uczniowskiego. Wzięło w nim udział łącznie 24-ech uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Zawodnicy grali podczas długich przerw na szkolnym korytarzu, dzięki temu nawet uczniowie mniej zainteresowani sportem z uwagą śledzili poczynania swoich kolegów i koleżanek. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a niektóre mecze okazały się bardzo zacięte i emocjonujące.
,,Ja i moje zęby” , ,,Ja i mój uśmiech”


,,
Ja i moje zęby” , ,,Ja i mój uśmiech”


16 maja uczennice klasy III gimnazjum - członkinie Szklonego Koła PCK, przeprowadziły zajęcia profilaktyczne programu ,,Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Dla klas I-III ze szkoły podstawowej przygotowano zajęcia pod hasłem ,,Ja i moje zęby” a dla starszych z klas IV-VI ,,Ja i mój uśmiech”. Celem tych zajęć było zapoznanie uczniów z podstawową wiedzą na temat zębów, omówienie ich roli i funkcji a głównie zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat.
„Kolorowy świat chemii” – warsztaty chemiczne


„Kolorowy świat chemii” – warsztaty chemiczne

10 maja ponownie odwiedziliśmy Wydział Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Kolejny raz mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych przygotowanych specjalnie dla nas przez Panią dr Jadwigę Stachowicz. Każdy mógł samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Uczyliśmy się, jak prawidłowo dokonywać obserwacji i wyciągać wnioski. Bardzo nam się podobał ten „kolorowy świat chemii” i mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieli okazję wrócić do laboratorium.
„Gorączka złota”
Klub Yolo wspiera dzieci z najuboższych rodzin i włączył się w akcję PCK „Gorączka złota” organizowaną przez szkolne koło PCK pod kierunkiem Pani Bożeny Mieczkowskiej. „Złote pieniążki” o nominałach 1, 2 i 5 groszy możecie wrzucać do zlewek, które wystawione są w sali chemicznej.
Wycieczka w Bieszczady 26-28.04.2017


Wycieczka  inna  niż  wszystkie …

26, 27 i 28 kwietnia klasy IIB, IIIA i IIID spędziły w Bieszczadach. Program wycieczki pełen był atrakcji. Pierwszego dnia spacerowaliśmy koroną największej w Polsce zapory w Solinie a następnie wybraliśmy się na rejs po Jeziorze Solińskim. Na zakończenie dnia czekały na nas kiełbaski i ognisko. Niektórzy z nas zgłodnieli, więc hitem wycieczki okazały się własnoręcznie przygotowywane tosty oraz jajecznica z kiełbasą. Następnego dnia rano braliśmy udział w grze terenowej. Podzielono nas na dwa zespoły, dostaliśmy mapy z zaznaczoną drogą i wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów  i wyruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo… Błoto, przeprawa przez potoki… Nie wszystkim udało się dotrzeć w suchych butach, ale zabawa była przednia. Wieczorem, przy kominku, mieliśmy okazję posłuchać legend i podań pochodzących z okolic Soliny oraz nauczyliśmy się grać w kręgle. Chętni mogli się również wybrać na basen. Ostatniego dnia przeszliśmy szkolenie bieszczadnika. Każdy z nas miał okazję spróbować wspinaczki, strzelać z łuku, rzucać siekierą do tarczy oraz przejechać się segwayem.  Na zakończenie odbyły się zawody w przeciąganiu liny.

Egzamin gimnazjalny 2017


Egzamin gimnazjalny 2017

W dniach od 19 do 21 kwietnia nasi trzecioklasiści przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin w klasie trzeciej obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.

Składa się z trzech części: ‎
1.    humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
2.    matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
3.    z języka obcego nowożytnego.‎
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Rok szkolny 2016/2017

Wirtualny spacer
po szkole

Patronat UMCS

Certyfikat Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w Łęcznej

>>Informacje

DYPLOM
''Złotej Szkoły''

Młode talenty
Film z VI Koncertu Młodych Talentów