Nawigacja
* Strona Główna
* Galeria zdjęć
* Download
* Kontakt do nas
* Kontakt
Patronat UMCS
Umowa patronacka z UMCS
Współpraca z UMCS
Społeczność szkolna
Dyrekcja
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
Klasy i wychowawcy
Rodzice
Nasza szkoła
Dokumenty szkolne
Baza lokalowa
Historia
Patron
Osiągnięcia uczniów
Nasi najlepsi
Biblioteka
Wydarzenia biblioteczne >
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
PaT
SK PCK
Wolontariat
Klasy integracyjne
Klasy integracyjne >
Nasza codzienność >
Historia klas integracyjnych
Świetlica terapeutyczna
Klasy sportowe
Klasy sportowe
Aktualnosci sportowe >
Błękitna Szkoła
Biała Szkoła
Organizacja roku szkol.
Kalendarz roku szkolnego
Wykaz podręczników
Samorząd Uczniowski
Skład SU
Działalność SU >
Archiwum SU
Klub "YOLO"
Regulamin klubu
Działalność klubu

Młode talenty
Polecane strony
Użytkownik strony
BIP szkoły
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 kl. 1 i 2


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 kl. 1 i 2

23 czerwca ok. godz. 11:15 Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Sławomir winiarski uroczyście ogłosił rozpoczęcie wakacji!
Ten fakt poprzedziło oczywiście uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i podsumowanie osiągnięć uczniów. Po raz pierwszy na takiej  uroczystości spotkali się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.  Na tym forum nagrody za swe osiągnięcia otrzymali tylko laureaci konkursów i uczniowie aktywnie działający na rzecz szkoły i środowiska. W gimnazjum byli to wolontariusze, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, członkowie Klubu Buszujących w Półkach i nasze szkolne gwiazdy czyli uczniowie występujący podczas uroczystości i imprez. Jeden z gimnazjalistów – Patryk Jakubczak z klasy II c jako laureat wojewódzkiego etapu Konkursu Biblijnego otrzymał z rąk burmistrza Teodora Kosiarskiego stypendium naukowe. Nasi prymusi zostali nagrodzeni na spotkaniach klasowych z wychowawcą. Wszyscy dostali nagrody książkowe ufundowane przez rade rodziców.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 kl. 3 (wideo)


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

22 czerwca w godzinach popołudniowych uroczyście pożegnaliśmy naszych absolwentów, którzy po raz ostatni przekroczyli progi gimnazjum. Jak zwykle były kwiaty, łzy wzruszenia i ciepłe słowa z życzeniami na przyszłość. Z okazji ukończenia gimnazjum uhonorowano wielu uczniów, którzy  podczas trzyletniego pobytu w szkole zaznaczyli swoją obecność poprzez udział w zawodach sportowych, uroczystościach szkolnych i pracą w szkolnych organizacjach i wolontariacie. Szczególnie gorąco oklaskiwano prymusów z klasy III a i III c. Uczniowie ci osiągając najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu na przyszłe lata będą stanowić wzór do naśladowania dla młodszych kolegów. Nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców i podziękowania wręczył uczniom Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Sławomir Winiarski wraz z wychowawcami i opiekunami organizacji. Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas I, II i III pod opieką p. Aliny Knap i p. Bożeny Kozyry. Poczet sztandarowy przygotował p. Dariusz Korzeniewski a scenografię, tradycyjnie, p. Katarzyna Jagiełło.

WAKACYJNE NASTROJE W KLUBIE YOLO


WAKACYJNE NASTROJE W KLUBIE YOLO

7 czerwca uczniowie przygotowali dla zebranych gości program artystyczny z okazji zbliżających się wakacji.  Scenariusz imprezy obejmował:
  • piosenki przy akompaniamencie  (Samuel Ścioch, Jakub Smoląg i Dawid Macioszek z klasy II a);
  • występy taneczne (Nikola Brzyska - II a, Nikola Boroń - I c, Adrian Panek - I c, Kamila Bąk - I a, Emilia Sławińska - I a)
  • humorystyczne scenki (Nikola Wożniak, Alicja Rudzińska, Aleksandra Wołos, Natalia Ustrzycka, Anita Wojciechowska, Natalia Mitrus, Wiktoria Małyska, Anna Grzegorczyk z II c, Krystyna Poźniakow, Oliwia Żuchowska, Karolina Ozga, Jakub Respond z klasy I c, Wiktora Grzywacz, Julia Pieniak, Laura Chochowska, Katarzyna Drozd, Matylda Wójcik, Wiktoria Skoczylas, Natalia Powęzka, Weronika Regec, Emilia Batyra ze szkoły podstawowej.)
Gimnazjaliści wprowadzili w świetne nastroje zebraną na widowni młodzież, w tym uczniów szkoły podstawowej, rodziców i nauczycieli. Artyści  uświadomili nam, że wakacje nadchodzą błyskawicznie. Upominki ufundowane przez Radę Rodziców wręczyli opiekunowie Klubu Yolo, którzy czuwali nad całą imprezą.
XI Dzień Integracji

XI Dzień Integracji

Dnia 07.06.2017 r. odbył się XI Dzień Integracji. W tym roku przebiegał pod hasłem ,,Zapisane w pamięci”. Impreza Dzień Integracji 2017 współfinansowana była przez Urząd Miasta w Łęcznej, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży FORTITUDO oraz Zespół  Szkół Nr 2 w Łęcznej.

Celem tego przedsięwzięcia była promocja dziedzictwa kulturowego Łęcznej i jej okolic także odkrywanie,  rozwijanie talentów dzieci i młodzieży oraz promowanie idei integracji i wolontariatu. Swoja obecnością zaszczycili naszą szkołę przedstawiciele wielu szkół z powiatu łęczyńskiego a także Gimnazjum nr 11 z Lublina. Zabawę rozpoczął i zakończył zespół ,,V2” w składzie: Filip Kwieciński, Katarzyna Gładosz, Daniel Roślik, Michał Galant, Maciej Kwieciński.  Michał Grzegorczyk. Byli to młodzi uczniowie Szkoły Muzycznej - Yamaha w Łęcznej. Zostali   przygotowani przez Pana Tomasza Gładosza. Podczas Dnia Integracji uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności wokalne, taneczne i teatralne.
XXV PRZEGLAD TEATRÓW KLASOWYCH


XXV PRZEGLAD TEATRÓW KLASOWYCH


Dnia 13.06.2017r. odbył się XXV  Przegląd Teatrów Klasowych, który na trwałe zagościł w kalendarzu imprez naszego gimnazjum. Mimo upływu lat cieszy się nadal  zainteresowaniem  młodzieży. Pozwala na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść się w zaczarowaną krainę marzeń, snów, a nawet  lektur szkolnych, które wcale nie wydają się  takie nudne.
RATUJEMY LASY
RATUJEMY  LASY

W Zespole Szkół  nr 2 w Łęcznej od grudnia 2016 roku do maja 2017r.  trwała zbiórka makulatury, która cieszyła  się dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Zebrano łącznie 6581,75 kg.

Przedstawiamy wyniki zbiórki:
Czytamy najmłodszym


Czytamy najmłodszym

W dniach 9 i 12 czerwca połączone siły Klubu Buszujących w Półkach i Samorządu Uczniowskiego odwiedziły grupy „zerówkowe” z naszej szkoły. Zachęcając najmłodszych do sięgania po książki, gimnazjaliści zaprezentowali humorystyczne wierszyki „łamiace języki”, wspólnie z dziećmi odśpiewali kilka piosenek, a na koniec obdarowali wszystkich własnoręcznie zrobionymi, niepowtarzalnymi zakładkami do książek. Nie mogło również zabraknąć balonów, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Sądząc po ich zadowolnonych minach, jesteśmy przekonani, że to nie będzie nasze ostatnie spotkanie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Rok szkolny 2016/2017

Wirtualny spacer
po szkole

Patronat UMCS

Certyfikat Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w Łęcznej

>>Informacje

DYPLOM
''Złotej Szkoły''

Młode talenty
Film z VI Koncertu Młodych Talentów